Національна громадська платформа
«Реформуємо МВС: прозорість та відповідальність»

версія для друку

Осика Ігор Миколайович

У 1996 році закінчив Університет внутрішніх справ (нині Харківський національний університет внутрішніх справ) за спеціалізацією «Првознавство». У 2001 році закінчив магістратуру Чикаго-Кент коледж права Іллінойського технологічного інституту за спеціальністю «Міжнародне і порівняльне право», отрмав ступінь магістра (LL.M). У 2007 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 «Кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза». Тема дисертації: «Розслідування підроблення документів та їх використання у сфері підприємницької діяльності».

У 1996 – 2007 роках працював викладачем кафедри криміналістики, судової медици та психіатрії Харківського національного університету внутрішніх справ. 

З 2007 року по теперішній час працює у проектах міжнародної технічної допомоги у сфері реформи правоохоронних органів, протидії корупції і судової реформи в якості координатора, медежера і експерта проектів. Всього 17 проектів. На громадських засадах Директор експертно-консультативного центру Інституту прикладних гуманітарних досліджень (м. Харків). Має більше 40 наукових публікацій у сфері розслідування окремих видів злочинів, протидії корупції, судової реформи. 

У 1997 – 1998 роках протягом шести місяців проведив незалежне дослідження з розслідування економічного шахрайства у Великобританії при Університеті Північного Уельсу в м. Кардіфф, стажувався в поліції Центрального Лондону (City of London Police) і поліції Бірмінгему (West Midlands Police). У 2000 -  2001 – знайомився з роботою поліції міста Чикаго і поліції штату Іллінойс; стажувався в експертно-криміналістичній лабораторії поліції штату Іллінойс. Брав участь у розробленні Концепції реформування кримінальної юстиції, затвердженної Указом Президента України у 2008 році. Був членом Робочих груп при Київській міській державній адміністрації  з розроблення Програми протидії корупції у місті Києві та з розроблення Концепції запровадження муніципальної міліції у місті Києві. У 2012 – 2013 роках був членом Громадської експертної ради при Комітеті з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією Верховної Ради України.

Рекомендувати цей матеріал

Поставити посилання у соцмережі