Більшість райвідділів в Україні є такими, як Самбірський райвідділ міліції на Львівщині. Тому експеримент з реформи міліції, який має показати, чи зможуть працювати діючі міліціонери в новій поліції, розпочався саме з Самбірського району Львівської області.
Про це сьогодні, 7 вересня, під час прес-конференції на тему: «Як самбірчани першими в Україні створять «Програму подолання загроз особистій безпеці», яку виконуватиме нова поліція та органи місцевого самоврядування. Презентація громадського інтерактивного сайту «Твоя безпечна Львівщина». Поширення досвіду на Україну», яка відбулася у Львівському прес-клубі, сказав заступник начальника штабу ГУМВС України у Львівській області, підполковник міліції Сергій Гривняк.
За його словами, таких райвідділів другої категорії в Україні є 245. Для порівняння, відділів першої категорії – трохи більше ста. За словами Сергія Гривняка, за час експерименту в одному конкретному районі міліція отримала 1135 звернень. З них за 377-ма відкрито кримінальні провадження. Це – крадіжки (121), тілесні ушкодження (111) та шахрайство (33 випадки).
- Найбільше звертаються з приводу сімейних скандалів, хуліганства та порушення правил дорожнього руху. А основні проблеми, тобто 80% людей скаржаться на перевищення швидкості, причому не тільки на трасі, а в населених пунктах, керування в стані алкогольного сп’яніння та злочини в стані алкогольного сп’яніння і шум на вулиці. Проте ріст кількості звернень у нас ще попереду, тому що люди більше будуть звертатися тоді, коли кожна особа переконається, що на їхнє звернення будуть реагувати. Раніше люди дзвонили, але на їхні звернення ніхто не приїжджав, тому люди перестали дзвонити, - каже він.
За словами Сергія Гривняка, в районах зараз не їздять патрульно-поліцейські машини з мигалками.
- Машина виїжджає в населений пункт і працівники там максимально проводять профілактичні заходи. Ми не отримуємо стільки пального, скільки патрульна поліція. У нас на групу швидкого реагування виходить по 600 літрів. Але якби вони так їздили, то не злочинів би було менше, а люди би частіше зверталися. Але для того треба більше фінансування, - каже підполковник міліції.
Він стверджує, що в експерименті в основу покладено заявника і його вимоги. - У нас все крутиться навколо дзвінка чи заяви від громадянина. Це вперше, за всі роки реформування міліції, ми почали не з міністерства, а від громади. Наприклад, так ми визначаємо, скільки потрібно міліції в населеному пункті, щоби забезпечити порядок, - каже Сергій Гривняк.
За його словами, нова поліція, яка зараз працює і буде працювати у великих містах України, на жаль, найближчим часом не зможе забезпечити безпеку у таких малих населених пунктах. Тому було вирішено розпочати експеримент з низового сільського населеного пункту.
- У Самборі відбувається експеримент. Він дає можливість реагувати на потреби і побажання громадян.
Це означає, що під час експерименту ми можемо змінювати правила і підлаштовуватися під потреби громадян, - каже він.
За словами підполковника міліції, внаслідок експерименту вдасться визначити, чи можуть «старі» міліціонери працювати у «новій» поліції.
- Якщо ми зможемо перевести у нову поліцію 70% діючих працівників райвідділів, то ми вважатиме це успіхом, - каже він.
коментарі